Konkurs ,,Matematyka stosowana"

Konkurs „Matematyka stosowana” jest konkursem o indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Politechnice Białostockiej. Jest też niezwykłą okazją by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce.To już III edycja tego konkursu. Udział biorą wyłącznie drużyny dwuosobowe. Finał trwa 2 dni i polega na przeprowadzeniu szeregu eksperymentów w laboratoriach poszczególnych Wydziałów PB.
Więcej informacji na stronie konkursu

 

Konkurs „Internetowa Liga Łamigłówkowa”

Zapraszamy wszystkich do wspólnej matematycznej rozrywki poprzez uczestnictwo w drugiej edycji konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa

Co tydzień, w każdą sobotę począwszy od 25 listopada 2017, będzie publikowane nowe zadanie-łamigłówka.

Zadania można będzie rozwiązywać dla własnej satysfakcji, ale również wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi.

Finał konkursu odbędzie się w maju 2018. W finale mogą uczestniczyć osoby spełniające warunki podane w regulaminie konkursu.

 

SPiN Day na Politechnice

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Białymstoku oraz Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Centrów Nauki - SPiN Day, ogłaszają konkurs matematyczno-statystyczny pod tytułem „Smog w liczbach”. Zapraszamy do udziału uczniów i studentów. Prace konkursowe można przesyłać do 7 listopada 2017. Szczegółowe informacje są zamieszczone w regulaminie konkursu.

 

Warsztaty z origami

Zapraszamy na „Warsztaty origami”.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki według poniższego harmonogramu w godzinach 17.00-20.00 w sali 32C na Wydziale Informatyki (budynek Rektoratu) przy ul. Wiejskiej 45a.

Harmonogram zajęć:
9 X, 6 XI, 4 XII 2017
 8 I, 5 II, 5 III, 9 IV, 7 V 2018
 

 

Wystawa ,,Matematyka w obiektywie"

Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” od 2011 roku organizuje coroczny konkurs matematyczno-fotograficzny „Matematyka w obiektywie”, w którym część z Państwa brała udział. Konkurs odbywa się w dwu kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Postanowiliśmy uczcić okrągłą, piątą edycję konkursu. W związku z tym przygotowaliśmy wystawę plenerową „Galeria na płocie”, złożoną z najlepszych zdjęć - prac uczniów, laureatów każdej edycji konkursu.