Konkurs ,,Z matematyką do rymu''

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno-humanistycznym „Z matematyką do rymu”

Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

 

Konkurs plastyczny ,,Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne"

Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej ogłasza konkurs plastyczny „Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne″. Konkurs organizowany jest w ramach X Podlaskich Dni Matematyki.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konkursu.

 

 

Konkurs ,,Matematyka w obiektywie"

Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej w ramach X Podlaskich Dni Matematyki zaprasza na VIII edycję konkursu matematyczno-fotograficznego „Matematyka w obiektywie”

Konkurs jest kierowany do uczniów klas 7 szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konkursu.

 

Konkurs ,,Matematyka stosowana"

Konkurs „Matematyka stosowana” jest konkursem o indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Politechnice Białostockiej. Jest też niezwykłą okazją by zmierzyć się z własnymi umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce.To już III edycja tego konkursu. Udział biorą wyłącznie drużyny dwuosobowe. Finał trwa 2 dni i polega na przeprowadzeniu szeregu eksperymentów w laboratoriach poszczególnych Wydziałów PB.
Więcej informacji na stronie konkursu

 

Konkurs „Internetowa Liga Łamigłówkowa”

Zapraszamy wszystkich do wspólnej matematycznej rozrywki poprzez uczestnictwo w drugiej edycji konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa

Co tydzień, w każdą sobotę począwszy od 25 listopada 2017, będzie publikowane nowe zadanie-łamigłówka.

Zadania można będzie rozwiązywać dla własnej satysfakcji, ale również wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi.

Finał konkursu odbędzie się w maju 2018. W finale mogą uczestniczyć osoby spełniające warunki podane w regulaminie konkursu.

 

Warsztaty z origami

Zapraszamy na „Warsztaty origami”.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki według poniższego harmonogramu w godzinach 17.00-20.00 w sali 32C na Wydziale Informatyki (budynek Rektoratu) przy ul. Wiejskiej 45a.

Harmonogram zajęć:
9 X, 6 XI, 4 XII 2017
 8 I, 5 II, 5 III, 9 IV, 7 V 2018
 

 

Wystawa ,,Matematyka w obiektywie"

Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” od 2011 roku organizuje coroczny konkurs matematyczno-fotograficzny „Matematyka w obiektywie”, w którym część z Państwa brała udział. Konkurs odbywa się w dwu kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Postanowiliśmy uczcić okrągłą, piątą edycję konkursu. W związku z tym przygotowaliśmy wystawę plenerową „Galeria na płocie”, złożoną z najlepszych zdjęć - prac uczniów, laureatów każdej edycji konkursu.